Witajcie !
Coraz częściej widzę jak opisujecie działanie olejów arganowych, zatem ja dzisiaj chcę Wam opisać moje. Przypomnę tylko, że otrzymałam je w ramach współpracy z firmą ECOSPA . Zachęcam do odwiedzenia strony, gdyż mają bardzo bogaty i ciekawy asortyment.
Olejek arganowy stał się ostatnimi czasy bardzo popularny, lecz tak naprawdę był niedoceniany dosyć długo, gdyż historia tej substancji jest znacznie dłuższa.
Jak wiecie pochodzi on z Maroka, i często nazywany jest eliksirem młodości, piękna.
Dlaczego ?
WŁAŚCIWOŚCI KOSMETYCZNE
Olejek arganowy jest doskonały na suchą i starzejącą się skórę, chroni przed przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek.
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju uczestniczą w tworzeniu prostaglandyn hormonów odpowiedzialnych za szereg bardzo ważnych procesów zachodzących zarówno w skórze jak i całym organizmie.
Kwas linoleinowy (omega-6) poprawia elastyczność i pośrednio nawilżenie, opóźnia procesy starzenia się skóry.
Anti-agingowe działanie wzmocnione jest przez zawartość tokoferoli, które są jednym z najsilniejszych biologicznych antyoksydantów neutralizujących wolne rodniki.
Dodatkowo chronią ściany komórkowe przed lipooksydacją w ten sposób opóźniając procesy starzenia.
Olej arganowy zawiera dużą ilość steroli triterpenowe alkohole o właściwościach przeciwzapalnych, łagodzących podrażnienia i chroniące skórę (beta-amiryna ).
Olej zawiera również butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu.
ZASTOSOWANIE
Berberowie, rdzenna ludność północnej Afryki olej używa :
> do masażu - dzieci a nawet niemowląt
> do pielęgnacji skóry w stanach zapalnych (atopowe zapalanie skóry ), trądzik
> do pielęgnacji skóry w trakcie ciąży i po w celu zapobiegania powstawaniu rozstępów
> do codziennej pielęgnacji skóry przed palącym słońcem i silnymi wiatrami
ZASTOSOWANIE KOSMETYCZNE
> olej arganowy odkryty na nowo przez przemysł kosmetyczny wykorzystywany jest do produkcji olejowych serum, przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy, na dekolt i szyję, w produktach anti-agingowych
> jako składnik w odżywkach i szamponów do włosów
> stosuje się go jako odżywkę na paznokcie oraz składnik preparatów po depilacji i goleniu
W tytule napisałam olejki, ponieważ mam je dwa, różniące się tym, że jeden jest ze świeżych orzechów, drugi z prażonych.
CZYM SIĘ RÓŻNIĄ
Olej arganowy ze świeżych orzechów otrzymywany jest ze świeżych nasion drzewa arganowego, po czym olej z prażonych, jest olejem tradycyjnym tłoczonym z prażonych orzechów.
Olej tradycyjny z prażonych orzechów dzięki takiemu sposobowi produkcji posiada przyjemny orzechowy zapach i ma ciemniejsze zabarwienie od oleju tłoczonego ze świeżych orzechów.
( poniższe zdjęcie to olej ze świeżych orzechów, niestety zabrakło mi z prażonych, ale jest delikatnie złotawy )
Jeśli chodzi o opakowanie, są one takie same, jedynie mają inne otwory. Olej ze świeżych orzechów możemy dozować kropelkami, natomiast olej z prażonych ma większy otwór, co umożliwia wydobycie większej ilości substancji.
JAKIE ZASTOSOWANIE MAJĄ OLEJE U MNIE
Zacznę może od tego, który już mi się skończył.
Olej z prażonych orzechów: ( KLIK )
> u mnie swoje zastosowanie znalazł podczas masażu bańkami chińskimi, bardzo dobrze natłuszcza skórę, nadając odpowiedni poślizg baniek. Skóra po masażu jest bardzo dobrze nawilżona, lekko tłusta, co mnie akurat nie przeszkadza.
Pięknie pachnie, tak jak pisałam wcześniej prażonymi orzechami.
Olej wystarczył mi na parokrotne użycie, więc nie umiem powiedzieć jak wpłynął na ciało poza odpowiednim nawilżeniem.
Olej ze świeżych orzechów: ( KLIK )
> ten olejek z kolei używam na twarz oraz pod oczy. Pod oczy używam go codziennie rano, oraz na noc. Na całą powierzchnię twarzy zamiast kremu używam 2-3 razy w tygodniu, aby dostarczyć odpowiednie nawilżenie skórze, zwłaszcza po stosowaniu kremów na blizny lub trądzik, które wysuszają moją twarz.
Tutaj olejek spisuje się również bardzo dobrze, pozostawiając skórę nawilżoną, miękką, odżywioną i pełną blasku. Nie mam już problemów z suchymi partiami twarzy.
Szybko się wchłania, zdarzyło mi się nawet po nałożeniu olejku na twarz zrobić pełny makijaż, w czym w ogóle mi nie przeszkadzał.
> Dodatkowo parę kropli dodałam ostatnio do odżywki na włosy i także tutaj duży plus, świetne nawilżenie i blask na włosach.
Moi Kochani mogłabym naprawdę dużo pisać, jednak nie chcę Was zanudzać, ( chociaż mam nadzieję, że zamieściłam dużo ciekawych informacji ) i zachęcam do wypróbowania olejków arganowych, ale i także innych ciekawych produktów od ECOSPA.
_____________________________
Fakt, iż otrzymałam produkty za darmo nie wpłynął na moja opinię.
Dziękuję firmie ECOSPA za możliwość przetestowania ich.
Uwielbiam olejek arganowy stosowac do wlosow jest stalym elementem mojej pielegnacji ich :)
OdpowiedzUsuńJa do włosów używam olejku kokosowego, albo odżywczego z Equilibra, więc arganowy przznaczyłam do pielęgnacji twarzy ;)
UsuńFakt, miałam do czynienia z olejkami arganowymi, ale zawsze były one dodatkiem do czegoś np. w szamponach czy odżywkach, natomiast nigdy nie stosowałam ich w "czystej postaci" tak jak Ty ;)
OdpowiedzUsuńnależy pamiętać, że olejek zawarty w kosmetykach jest w znikomej ilości... niestety producenci lubią nam zamydlić w ten sposób oczy.. :/ warto zapoznać się ze składem takich produktów, a najlepiej zainwestowac niewiele na "czysty olej " ;)
UsuńPosiadam olejek arganowy i stosuję go na dwa sposoby. Albo jako dodatek do glinki nakładanej na twarz, albo kropelkę na końcówki włosów :)
OdpowiedzUsuńja właśnie jestem przed wyborem glinki, jak kupię, wtedy tez spróbuję dodać pare kropel ;) zobaczymy co zdziała ;)
Usuńja uwielbiam olejki arganowe ;) obecnie stosuję go tylko na twarz;-)
OdpowiedzUsuńi trzeba przyznać, ze spisuje sią na twarzy bardzo dobrze ;)
UsuńNie używam olejków, jakoś nie mogę się przełamać ;p
OdpowiedzUsuńuważam, że przełamywać się nie ma do czego, ponieważ to żadnej krzywdy nie robi, wręcz przeciwnie ;)
UsuńOj chyba zacznę o nim intensywniej myśleć:)
OdpowiedzUsuńzaciekawił mnie ten ze świeżych orzechów ;)
OdpowiedzUsuńw sumie jakby się uparł to one za wiele się od siebie nie różnią, poza cechami zapachu i koloru ;))
Usuńzaciekawiły mnie te olejki :)
OdpowiedzUsuń